Sabit Şikayetim Var, Şikayet Açma Ve Cevap Yazma Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

wmalani

Yeni nesil platform
 
Katılım
15 Şub 2024
Mesajlar
64
Tepkime puanı
4
1- “Konu baltalama” olarak adlandırdığımız durumlar için şikayet konusu açmanız yasaktır. Sizi rahatsız eden mesajları rapor edebilirsiniz.
2- 100 TL altı gerçekleştirilen ticaretler için şikayet konusu açmak yasaktır.
3- Şikayetinizi kısaca özetlemeli, gereksiz uzatmamalı, karşılıklı polemiğe girmemelisiniz. Aksi halde konunun çözümü uzayacağı gibi, hakkınızda uzaklaştırma cezası da verilebilir.
4- D0landırıcı, ş-erefsiz, tokatçı gibi ifadelerin forum içinde kullanılması yasaktır.
5- Yöneticiler hakkında, forum yönetimiyle ilgili konularda şikayet başlığı açılması yasaktır. Verilen bir karar ya da yapılan bir işlemden memnun değilseniz, önce forum kurallarını incelemeli, en son site sahibi @wmalani ile iletişime geçmelisiniz.
6- Kanıtsız, sadece şüphe üzerine konu açılması yasaktır.
7- WMALANI Yasama, Yürütme ve Yargı Organı değildir! Bu yüzden adli konulara girecek şikayetlerinizi, Savcılığa yada Karakola bildirmelisiniz.
8- Eğer açmış olduğunuz şikayet konunuzda haksız bulunursanız, en az 7 gün olmak üzere forumdan uzaklaştırılırsınız.
9- Tüm karakterleri açık olacak şekilde, şikayetçi olduğunuz kişinin adını ve soyadını yazamazsınız! Kişinin kimliğini, adresini, telefon numarasını vb. *kişisel haklarını hiçe sayacak hiçbir önemli kişisel bilgi veremezsiniz!
10- Şikayet konularının silinmesi için; KVKK ihlali olması, yasadışı içerik barındırması, haksız veya yanlış açılmış şikayet konusu olması veya şikayetçi kişinin report etmesi (şikayetinden vazgeçmesi) gerekmektedir.
11- Wmalanı'nda bir üye hakkında yada ticaret yaptığı kişiler hakkında "şikayet konusu açarım diye" tehdit amaçlı haksız yere şikayet konusu açan kişi; Eğer konu sonucunda haksız çıkarsa forumdan 7 gün uzaklaştırılacaktır. Bu olaylar tekrarlanırsa ban süresi'de artacaktır.
12- Şikayet konularında verilen kararlar için diğer kategorilerde ( off-topic, sorum var ) konu açmak yasaktır. Şikayet konusu hakkında itirazlarınızı konuyu report ederek veya mail ile bildirebilirsiniz.

Yukarıdaki kurallara uymayan üyelere; yönetimin inisiyatifi ve yanlışın büyüklüğü dahilinde, uzaklaştırma cezası uygulanacaktır.

Bu üyeler bu tür konuları açmakta ısrarcı olursa, belirli sürelerde uzaklaştırma cezası verilecektir.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lütfen Dikkat!

  • Gereksiz, anlamsız mesajlar yazarak konuları kirletmeyin. Aksi durumda ceza alabilirsiniz
  • Lütfen konularınızı uygun kategoriye açın. Eğer istediğiniz kategori mevcut değilse buradan talep ettiğiniz kategoriyi bize bildirin.
Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst