SEO Başarısı İçin Google Search Console

wmalani

Yeni nesil platform
 
Katılım
15 Şub 2024
Mesajlar
64
Tepkime puanı
4

SEO Başarısı İçin Google Search Console

Bir heves ya da bir meraktan da olsa bir site kurmuşsanız ve büyük hedefleriniz olsa bile bu sistemin etkin bir şekilde kullanması ve takip edilmesi gerekiyor. Ancak pek çok kişi neden google search console kullanmalı diye merak ediyor ve soruyor. Google Search Console sisteminin istediği verilerin en doğru şekilde değerlendirmesi ve site yayın hayatının etkin ve verimli olması için bu önemlidir ve size çok ciddi avantajlar sağlar. Burada ilk olarak, sistem içinde yer alan sorgular sekmesini kullanmanızı öneririz. Söz konusu sitenin ne şekilde yayın yapacağı hangi anahtar kelimelere indeksleneceği konusunda büyük adım atmış olacaksınız. Bunu eksiksiz ve doğru bir şekilde yaptığınızda arama motoruna yazılan anahtar sözcükler kullanıcıları sizin sitenize yönlendirecektir.

Sanal alemde bugün milyonlarca internet sitesi var ve her biri milyonlarca ve hatta milyarlarca veri girişleri yapıyor. Böyle bir ortamda sizin sitenizin google sisteminde görülmesi bir mucize gibi geliyor. Oysaki google search console ne işe yarar sorusu tam da burada daha fazla anlam kazanıyor. Söz konusu olan milyonlarca site içerisinde kullanıcıların arama motorunda sizin sitenizi görmesi ve tıklaması tüm bu işlemler sayesindedir. Google içerisinde yüzlerce sayfa var ve herkes en ön sayfada görünmek ve tıklanmak için mücadele veriyor. Site sahiplerinin, SEO uzmanlarının ve yöneticilerinin google’da görünmek, etkin olmak ve bu sayede popüler olarak para kazanmak istedikleri için google search console işlemlerini yapmaları gerekiyor.
 

Lütfen Dikkat!

  • Gereksiz, anlamsız mesajlar yazarak konuları kirletmeyin. Aksi durumda ceza alabilirsiniz
  • Lütfen konularınızı uygun kategoriye açın. Eğer istediğiniz kategori mevcut değilse buradan talep ettiğiniz kategoriyi bize bildirin.
Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst