Xenforo Tarayıcı Bildirimlerini Etkinleştirme

wmalani

Yeni nesil platform
 
Katılım
15 Şub 2024
Mesajlar
64
Tepkime puanı
4
XenForo 2.1 Push bildirim,Push Notifications nasıl etkinleştirilir?
Push sistemi hakkında daha fazla bilgi için :Xenforo 2.1 Yeni Özellikler-1 : Push notifications - Tarayıcı Bilgilendirme Sistemi

Push bildirim nedir ?
Push Bildirim, kullanıcıya gönderilmiş olan herhangi bilgiden/veriden dolayı kullanıcının bildirimle haberdar edilmesidir. Push bildirim özelliği iPhone ve Android benzeri akıllı cihazlar tarafından kullanılan en popüler özelliklerden biridir. Push bildirim sayesinde kullanıcılar bağlı oldukları servislerde online olmalarına gerek kalmadan kendilerini ilgilendiren konularla ilgili olarak bilgilendirilebilirler.

Nasıl kullanılır,aktif edilir ?
Not: Bu seçeneği sadece PHP 7.1 veya üstü kullanıyorsanız, GMP eklentisi ve HTTPS etkinleştirilmiş ise etkinleştirebilirsiniz.

Admincp >> Kurulumlar >> XF Seçenekleri >> Kullanıcı bildirim sistem seçenekleri >> Push bildirimlerini etkinleştir >> Alanını etkinleştirin.

Admincp >> Gruplar ve izinler >> Kullanıcı grubu izinleri >> izin verilecek grup >> Genel izinleri >> Push bildirimlerini kullanabilir mi >> Evet
 

Lütfen Dikkat!

  • Gereksiz, anlamsız mesajlar yazarak konuları kirletmeyin. Aksi durumda ceza alabilirsiniz
  • Lütfen konularınızı uygun kategoriye açın. Eğer istediğiniz kategori mevcut değilse buradan talep ettiğiniz kategoriyi bize bildirin.
Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst