Shopier Nedir? Shopier'de Nasıl Mağaza Açılır?

Mehmet

Grafik tasarım
 
Katılım
18 Şub 2024
Mesajlar
24
Tepkime puanı
5
Konum
Amasya
İnternet teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte ticaret ve satışların dijital platformlar aracılığıyla gerçekleştirilmesi oldukça trend bir satış modeli haline gelmişir. Sanal dünya üzerinden ilerleyen ticaret kavramı, gün geçtikçe fiziksel satışların yerini de almaktadır.

Bunun sonucunda ise internet üzerinden para kazanmak ve ticari faaliyetlerin gerçekleşmesi için birçok platform ortaya çıkmıştır. Shopier bu platformlar arasında ön plana çıkmaktadır. Çeşitli sosyal medya kanalları üzerinden satış yapılmasına olanak sağlayan Shopier, kullanımı kolay ve teknik bilgi gerektirmeyen arayüzü, farklı platformlarla kolay entegrasyon sağlayabilmesi ile öne çıkan ve çok kısa sürede geniş kitlelerce tercih edilen bir sanal dükkandır. Shopier'de mağaza açmaya dair tüm detaylar, içeriğimizde!

Shopier Nedir?​

Shopier, internet üzerinden satış yapabilmenize olanak sağlayan, aracı platformlardan biridir. Sabancı Üniversitesi öğrencileri tarafından geliştirilen ve bir Türk girişimi olan platform, internet üzerinden satışları kolaylaştırma ve güven çerçevesinde ilerletme olanağı sunar. Shopier ne demek sorusu da bu aşamada sıklıkla akılları kurcalamaktadır.
Shopier, insanlara internet bağlantısı sunan her yerden satış yapma olanağı sunan bir e-ticaret girişimidir. Bireysel veya kurumsal müşteriler, platform üzerinden mağazalarını açma fırsatı yakalamaktadır. Site üzerinden açılan mağazalarda, kendi ürünlerinizin satışları yapabilirsiniz. Shopier, tamamıyla satışa teşvik eden ve ticari faaliyetleri destekleyen bir uygulama olarak karşımıza çıkar.

Shopier Nasıl Mağaza Açılır?​

Shopier üzerinden satış yapmaya başlayabilmek için öncelikle mağaza açılışını yapmalısınız. Mağaza açılışı için Shopier üzerinden alacağınız üyelik oldukça önemlidir. Bu üyeliği ücretsiz bir şekilde bireysel ya da kurumsal olarak alabilmeniz mümkündür. Sistem, hesap açma ekranında zaten sizden mağazanıza yönelik bilgileri talep edecektir. Bu adımların ardından mağaza açılışını gerçekleştirebilirsiniz.

1) İlk Adımda, shopier.com adresine gidilerek buradan Ücretsiz Üye Ol butonuna tıklanır.
2) Hesap oluşturma ekranı açıldıktan sonra; dükkan adı, e-posta adresi, cep telefonu gibi bilgilerin dolurulmasının ardından, gerekli adımları tamamlayarak ve sözleşmeyi okuduktan sonra ''hesap oluştur'' butonuna tıklanır.
3) Üyelik bilgilerinin girilmesinin ardından, 5 adımlık üyelik bilgilerini tamamlamak için, üyelik bilgilerinin girilmesinin ardından ''ilerle''butonuna tıklanmaldır.
4)Shopier sisemi, üyelik bilgileri ile aynı ada sahip IBAN numarası talep edecekir. Doğru IBAN numarası girildikten sonra ''İlerle'' butonuna tıklanmalıdır.
5) Shopier'de yapacağınız satış kategorisine göre size verilen alana bir bilgilendirme yazısı yamanız gerekmektedir.
6) Bu adımdan sonra ödeme seçenekleri seçilmeli ve devam edilerek btün başvuru süreci gözden geçirilmeli ve kontrol edilmelidir.
7) Shopier hersabınızı aktif edebilmek için Tamamla butonuna tıklayınız. İlerleyen 24 saat içerisinde tarafınıza onay içeren bir SMS ya da e-posta gelecektir.

Shopier Komisyon Oranları Ne Kadar?​

Shopier ne kadar komisyon kesiyor sorusunun cevabı olarak, satılan ürün miktarına göre oranın değiştiği yanıtı verilebilir. Shopier üzerinden yaptığınız her bir satıştan, belirli bir miktar oranında kesinti yapılmaktadır. Yapılan satış sonrası ödemeler ise Çarşamba günleri satıcılara aktarılır. Hizmet bedelinde, önceki ayda yapılan satış değerlerinin önemli oldukça fazladır. Geçen ay yaptığınız satışlar 5000 TL’nin altındaysa, kesinti %4.99 + 0.49 + KDV oranı ile hesaplanır.
 

Lütfen Dikkat!

  • Gereksiz, anlamsız mesajlar yazarak konuları kirletmeyin. Aksi durumda ceza alabilirsiniz
  • Lütfen konularınızı uygun kategoriye açın. Eğer istediğiniz kategori mevcut değilse buradan talep ettiğiniz kategoriyi bize bildirin.
Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst